Jakie korzyści może Ci zapewnić inteligentna folia do okien?

okna i schody

Obecnie rozwój nowoczesnych technologii prowadzi do licznych innowacji w życiu codziennym, które ułatwiają i usprawniają nasze codzienne funkcjonowanie. Naukowcy już od bardzo dawna próbowali opracować coś, co w jeszcze większym stopniu pomagałoby chronić naszą prywatność w przestrzeni swojego domu, a co jednocześnie nie pogarszałoby jego jakości. W ten sposób powstała inteligentna folia do okien: https://sonte-poland.pl/ .Jakie korzyści może Ci zatem zapewnić? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie jako alternatywę dla firanek, zasłon oraz rolet?

Jak zastąpić tradycyjne metody zasłaniania okien?

W obecnych czasach ludzie coraz częściej podejmują działania, aby chronić swoją prywatność, nie tylko w internecie, ale również w życiu codziennym. Dotyczy to również przestrzeni własnego domu, gdzie powinniśmy czuć się jak najbardziej komfortowo i swobodnie. Niestety czasami nie jest to takie łatwe zadanie, szczególnie, jeśli okna naszego domu lub mieszkania wychodzą od razu na ulicę, drogę lub też okna sąsiadów. Wtedy naszym naturalnym odruchem stają się próby zasłonięcia jego wnętrz.

Do tej pory najczęstszym rozwiązaniem stawał się wybór firanek, zasłon oraz różnego rodzaju rolet. Niestety, oprócz zalet posiadają wiele wad. Do jednej z nich możemy zaliczyć to, że jeśli będziemy chcieli zasłonić nimi okna, do wnętrz domu będzie dostawało się mniej światła naturalnego z zewnątrz. Skutkuje to pogorszeniem naszego wzroku oraz podwyższeniem rachunków za prąd, ponieważ będziemy musieli zużywać f światła sztucznego. Zbierają one również dużo kurzu i roztoczy, co jest bardzo niekorzystne dla osób z alergią. Przy obecnych trendach w projektowaniu wnętrz nie należą one także do najbardziej modnych i stylowych rozwiązań.

Inteligentna folia do okien – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie ochrony prywatności w przestrzeni swojego domu należy inteligentna folia do okien. Jest montowana na każdego rodzaju oknach i tak cienka, że praktycznie niezauważalna dla ludzkiego oka, dzięki czemu nie zmienia widoku za oknem. Steruje się nią za pomocą specjalnego pilota lub też aplikacji w telefonie.

Gdy tylko uznamy, że chcemy zasłonić okna, musimy jedynie ją aktywować, po czym cała jej powierzchnia (do tej pory przezroczysta) stanie się mlecznobiała. Dzięki temu nie będziemy widoczni dla osób na zewnątrz, a jednocześnie nie pozbawimy się naturalnego światła dziennego. Później, gdy będziemy chcieli je odsłonić, wystarczy ponownie użyć pilota lub telefonu i wyłączyć działanie folii – okna znowu staną się przezroczyste.