Usługi biura księgowego- czy warto z nich skorzystać za granicą?

Istnieje bardzo wiele podobieństw pomiędzy prowadzeniem firmy na terenie kraju jak i poza jego granicami. Chociaż trzeba mieć taką świadomość, że w każdym kraju przepisy są odrobinę inne. Natomiast podobieństwa dotyczą chociażby konieczności odprowadzania podatków czy regularnego wykonywania rozliczeń księgowych. Dlatego też tak pomocne jest wsparcie biura rachunkowego, szczególnie, że nasza znajomość przepisów w innym kraju niż nasz może być niewielka. Istotne są także wymagania, jakie trzeba spełnić, żeby w ogóle stać się przedsiębiorcą w danym kraju. Jaki jest zakres usług biura księgowego i jakie korzyści płyną z takiej współpracy? Czy faktycznie taka pomoc jest dużym wsparciem, a koszt zatrudnienia księgowego się zwraca?

Podstawowe operacje księgowe w przypadku spółek

Możliwość rejestracji spółki w Hiszpanii jest często wybieraną strategią prowadzenia biznesu. Księgowość spółek może być jednak jeszcze bardziej skomplikowana niż rozliczenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Tymczasem, usługa prowadzenia pełnej księgowości firmy może sprawić, że przedsiębiorca w ogóle nie będzie musiał zajmować się sprawami księgowymi ani też martwić się o przedkładanie sprawozdań w obowiązujących go terminach. Takie rozwiązanie jest też korzystne ze względu na zaoszczędzony w ten sposób czas, który można przecież poświęcić na rozwój firmy. Zakres usług biura księgowego to między innymi księgowanie przychodów i rozchodów firmy, regularne sprawozdania, przygotowywanie akt, wykonywanie podsumowań zamknięcia roku, a także doradztwo biznesowe i pomoc we wszelkich kwestiach formalnych. To także reprezentacja firmy klienta w urzędach, co czasem bywa dla nowych przedsiębiorców czymś wyjątkowo stresującym.

 

Szukając zaufanego biura księgowego w Hiszpanii warto odwiedzić stronę accountingservicesinspain.com. To biuro, w którym można porozumieć się ze specjalistą zarówno w języku polskim jak i hiszpańskim. Tak naprawdę, do biura warto jest zgłosić się już na etapie chęci rejestracji nowego podmiotu tak, aby skorzystać z doradztwa biznesowego. Specjalista doradzi nam,  co do tego, jaka osobowość prawna nowego podmiotu będzie najlepszym i najkorzystniejszym wyborem dla samego przedsiębiorcy. Weźmie pod uwagę specyfikę branży, w której będziemy chcieli działać, miejsce prowadzenia firmy oraz otoczenie konkurencyjne.

Optymalizacje podatkowe w ramach obowiązującego prawa

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że księgowi dysponują szeroką wiedzą na temat przepisów, najczęściej dużo większą od jakiegokolwiek przedsiębiorcy. Mają także duże doświadczenie i są w stanie wykonywać różnego rodzaju optymalizacje podatkowe w ramach obowiązującego prawa tak, aby prowadzenie działalności gospodarczej wiązało się z mniejszymi kosztami i było jeszcze bardziej opłacalne. Odpowiednia pomoc księgowa zwiększa szanse firmy na jak najdłuższe utrzymanie się na rynku, co jest szczególnie ważne w pierwszych miesiącach jej prowadzenia. Jest to więc tak naprawdę nieocenione wsparcie na start, coś z czego warto skorzystać chcąc zwiększyć swoje szanse na sukces.

 

Biuro rachunkowe będzie też pomocne przy takich operacjach jak zmiana w kapitale zakładowym spółki, dokonywanie zmian w statucie, sprzedaż udziałów czy nawet podczas likwidacji i zamykania się firm. Zakres świadczonych usług jest jednak w praktyce jeszcze szerszy.