Na czym polega zrębkowanie gałęzi?

Wycinka oraz przycinanie drzew generują dużo odpadów. Część z nich można wykorzystać, np. do palenia w piecu, jednak niektóre, jak gałęzie, często okazują się nieprzydatne. Co można z nimi zrobić? Wiele osób decyduje się na ich rozdrobnienie, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się zrębkowanie gałęzi. Czym jest i dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Czy jest zrębkowanie gałęzi?

Zrębkowanie gałęzi jest najlepszą alternatywą dla rozdrabniania i polega na szatkowaniu odpadów powstałych po wycince lub przycinaniu, a także zdrewniałych fragmentów roślin, przy użyciu specjalnego urządzenia – rębaka. Efektem są bardzo drobne fragmenty o długości 2-3 cm, które w takiej formie łatwo usunąć z posesji albo… wykorzystać do wielu celów.

Pozostałość po zrębkowanie gałęzi nazywana jest zrębką i posiada ona liczne zastosowania. Ta biała może służyć między innymi do celów opałowych lub energetycznych albo produkcji płyt drzewnych, zaś zielona sprawdza się w różnego rodzaju pracach ogrodniczych. Wysypując ją pod kwiatami czy rabatami, zapobiegniesz ryzyku przesuszania gleby i powstawaniu chwastów. Co więcej, po rozkładzie będzie ona jeszcze przez długi czas użyźniać glebę!

Warto również dodać, że zrębkowanie gałęzi jest efektywniejsze niż rozdrabnianie, ponieważ przebiega sprawniej i daje Ci więcej możliwości wykorzystania pozostałości po wycince czy przycinaniu koron drzew. Dlatego to właśnie ten zabieg jest zalecany przez specjalistów, by pozbyć się odpadów, a nawet dać im drugie życie.

Czy zrębkowanie gałęzi można przeprowadzić samodzielnie?

Aby zrębkowanie gałęzi przebiegło efektywnie, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Jego zakup jest oczywiście możliwy, ale stanowi spory wydatek, rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego o wiele tańszym i lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów. Przeprowadzą oni wszelkie prace w sposób kompleksowy – łącznie z wywozem czy utylizacją gałęzi, dzięki czemu pomogą Ci w utrzymaniu wysokiej estetyki Twoich terenów zielonych.

Komu zlecić zrębkowanie gałęzi? Warszawa i inne duże miasta oferują w tym zakresie spore możliwości. Na rynku nie brakuje firm, które podejmują się najbardziej skomplikowanych zleceń i mają do swojej dyspozycji zaawansowane urządzenia, dzięki którym realizują zlecenia sprawnie i bezproblemowo. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i zyskasz pewność, że zrębkowanie gałęzi przebiegło prawidłowo.

Zrębkowanie gałęzi w Warszawie – postaw na uznanych specjalistów

Jeżeli chcesz znaleźć firmę oferującą profesjonalne zrębkowanie gałęzi w Warszawie lub innym mieście, zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów. Wszelkiego rodzaju oceny i recenzje znajdziesz w Google oraz na portalach społecznościowych – wybieraj wyłącznie firmy, które cieszą się uznaniem wśród klientów.

Więcej informacji na temat zrabowania gałęzi znajdziesz na stronie https://lasogrod24.pl/. Również tam będziesz mógł skorzystać z usług specjalistów, dzięki którym pozbędziesz się pozostałości po wycince lub przycinaniu drzew w sposób efektywny i bezproblemowy.