Zamiatarki komfortowe w użytkowaniu

Zamiatarki drogowo- uliczne należą do pojazdów, które najczęściej stanowią flotę wykorzystywaną przez spółki miejskie, których zadaniem jest dbanie o czystość ulic i chodników. Z tego też względu są to maszyny, które dość często można zaobserwować w przestrzeni miejskiej, tym bardziej, że doskonale sprawdzają się w praktyce. Ogromną ich zaletą jest to, że nowoczesne typy zamiatarek zostały zaprojektowane jako pojazdy zwrotne, kompaktowe i wygodne do wykorzystywania przez operatora, który znajduje się w specjalnej, niemalże całkowicie oszklonej kabinie. Często stosowanym patentem w przypadku niektórych modeli zamiatarek jest przegubowa rama, która sprawia, że pojazd jest bardziej skrętny i wygodniej się nim operuje.

Możliwość serwisowania pojazdów

Trzeba przyznać, że zamiatarki uliczne są takim sprzętem, który może być długo i intensywnie eksploatowany. Wiele tego typu pojazdów można nawet zakupić używanych, a części zamienne johnston- czyli zamienniki do zamiatarek dość popularnych producentów- są stosunkowo łatwo dostępne. Serwisowanie oraz naprawę zamiatarek przeprowadza przedsiębiorstwo Terberg Matec. Tutaj też można zgłosić się po potrzebne  części zamienne johnston, ale też jest to odpowiednie miejsce do tego, aby uzupełnić flotę swoich pojazdów o nowe egzemplarze.

Dlaczego zamiatarki działają tak sprawnie?

Zamiatarki uliczne zostały stworzone do tego, aby efektywnie czyścić ulice. Ich podstawowym wyposażeniem są dwie szczotki obrotowe umieszczone na froncie, które znajdują się na specjalnych podnośnikach. Działanie szczotek jest niezależnie, są one też dodatkowo zraszane podczas pracy tak, aby nie powodować dodatkowego zapylenia podczas pracy z kurzem oraz pyłem znajdującym się na drogach. Dodatkowym, ale jakże ważnym wyposażeniem jest myjka ciśnieniowa, a także odkurzacz o dużej mocy. Zamiatarka posiada w swoim wnętrzu spory zbiornik na czystą wodę potrzebną do mycia i usuwania zanieczyszczeń.