Tuleje i walce- dlaczego te elementy są takie ważne?

Dzięki możliwości wykonania tulei oraz walców na zamówienie, można wyposażyć swoją firmę w efektywnie działający sprzęt, który będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Są to elementy warunkujące prawidłowe działanie maszyn i z powodzeniem można znaleźć je w różnego rodzaju zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. Im wyższa jest ich jakość wykonania, tym lepiej można zoptymalizować cały proces produkcji, co mocno wpływa na opłacalność.

Tuleje- jakie są najpopularniejsze ich rodzaje?

Zdecydowanie, warto wziąć pod uwagę różnorodne typy tulei, które różnią się między sobą także zastosowaniem. Oczywiście, na etapie wytwarzania tych elementów ważna jest dbałość o detale oraz precyzja- dzięki temu można liczyć na bezawaryjność elementów takich jak tuleje. Producent- taki jak chociażby firma Hannecard– oferuje między innymi:

– Tuleje stożkowe- mogą się sprawdzić na przykład do mocowania kół napędowych i pasywnych, sprawdzają się jako element redukcyjny lub powiększający, a także jako elementy do osadzania na wałach. Można je wykonywać na zamówienie w różnych rozmiarach, co zwiększa spektrum ich zastosowania. To, co dodatkowo je cechuje to łatwość i szybkość montażu oraz demontażu. W praktyce, istnieje bardzo wiele gałęzi przemysłu, gdzie znajdziemy tego rodzaju tuleje. Producent oferuje je także w wersji nieprzewodzącej lub też półprzewodzącej. Wszystko zależy więc od specyfiki całego procesu produkcji. Warto także wspomnieć o tym, że są one bardzo często wykorzystywane w przemyśle drukarskim i tutaj też ich wykorzystanie pozwala na lepszą jakość druku przy zachowaniu wszelkich istotnych zasad bezpieczeństwa. Z powodzeniem można na tego rodzaju tuleje nanosić powłoki o specyficznych właściwościach, co stwarza kolejne możliwości dopasowania ich do własnych wymagań.

– Tuleje poliuretanowe- żywotność takich tulei jest bardzo wysoka, są bardzo wytrzymałe, a także charakteryzuje je duża sztywność. Wszystko to sprawia, że są bardzo często wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Tuleje poliuretanowe są też bardzo wydajne w eksploatacji, co stanowi ich ogromną zaletę.

– Tuleje rozprężne- charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami czasu pracy, są bardzo trwałe i łatwe w montażu ze względu na dobre parametry sprężystości. Tuleje rozprężne można zamówić w dowolnym rozmiarze zarówno jeśli chodzi o ich grubość jak i dopasowanie do różnych trzpieni montażowych. Tuleje rozprężne również bardzo często wykorzystuje się w przemyśle drukarskim. Służą zarówno do drukowania, laminowania jak i do uszlachetniania powierzchni.