5 pomysłów na domowy hol

Hol w domu to wbrew pozorom istotny element każdego mieszkania, bowiem stanowi on przestrzeń przejściową pomiędzy światem zewnętrznym, a zaciszem domowym. Nawet jeśli rezygnuje się z tradycyjnych korytarzy w domu, to jednak nadal początek przestrzeni domowej aranżowany i pomyślany jest jako ta przestrzeń przejściowa. Aranżując hol należy pamiętać, że powinien on być odpowiednio dopasowany do całej aranżacji mieszkania. Istnieją różne typy holi dlatego poniżej zaprezentowano 5 sposobów na urządzenie holu.

  1. Obszerny hol – zdarzają się takie projekty mieszkań, w których hol zajmuje znaczną przestrzeń, wówczas warto ustawić w nim szafę, w której będziemy trzymać kurtki i ubrania. Szafy różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia, więcej na ten temat można dowiedzieć się wchodząc na stronę – szafy drewniane meblezkrakowa.pl/15-szafy. Obok szafy powinny znaleźć się w takim obszernym holu również półki na buty.

  2. Wąski, prostokątny hol – jeśli w mieszkaniu mamy do czynienia z wąskim holem wówczas warto użyć w nim wiszącego wieszaka na ubrania, a na przeciwległej ścianie zamontować duże lustro. Pod wiszącym wieszakiem na kurtki należy ustawić półki na buty lub jeśli to możliwe wykuć wnęki w ścianie, które posłużą jako schowki na buty. Taki hol powinien mieć jasne kolory ścian oraz podłogi, co nieco go powiększy optycznie.

  3. Mały kwadratowy hol – jeśli w grę wchodzi kwadratowy hol warto rozważyć ustawienie w nim szafy na kurki i buty z lustrzanymi drzwiami, co pozwoli na optyczne powiększenie tego pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku wąskiego korytarza, tutaj też należy zastosować jasne kolory ścian i podłóg. W przeciwległym kącie pomieszczenia ( o ile pozwala na to miejsce) można ustawić taboret lub pufę w intensywnym kolorze, co ożywi nieco to pomieszczenie i będzie bardzo pomocne przy ubierani butów.

  4. Okrągły hol – jeśli hol w domu jest okrągły lub półokrągły wówczas warto dookoła poprowadzić szafki na buty, zaś szafę na kurtki ukryć we wnęce w ścianie i zasłonić drzwiami. Na środku umieszczam sznurkowy okrągły dywan, przy nim także okrągłą pufę, zaś na ścianie wieszamy kwadratowe lustro.

  5. Długi, wąski hol – jeśli nasz hol jest zbyt wąski, aby umieścić w nim szafę czy półki na buty, a nie da się wykuć wnęki, wówczas warto pomalować go na intensywne kolory, a na ścianach umieścić ramki z rodzinnymi zdjęciami lub ze zdjęciami gwiazd muzyki, filmu, książki etc. Opcjonalnie może to być także miejsce prezentowania trofeów i medali.