Aranżacje w bieli

Biały to jeden z często wykorzystywanych w aranżacjach kolorów. Dzięki niemu można powiększyć optycznie pomieszczenia – takie zadanie przypada ścianą malowanym na biało. Można także spotkać liczne aranżacje, których głównym elementem są białe meble. Oto kilka inspirujących pomysłów na wykorzystanie białych mebli w różnych stylach dekoracji salonu. W wielu z przedstawionych poniżej aranżacji wykorzystane zostały meble białe od – https://polanomeble.pl/43-meble-biale.

Styl prowansalski: w salonie w tym stylu spotkamy białe meble drewniane z charakterystycznymi, wyprofilowanymi nogami. Będą miały je zarówno fotele, kanapy, stołu jak i komody. We wnętrzu w stylu prowansalskim ściana, przy której stoi wygodna kanapa z wyprofilowanymi oparciami, została pomalowana na lawendowy kolor. Pozostałe ściany mają kolor biały. Parkiet to jasna sosna. Ustawiono na nim wspomnianą kanapę w białym kolorze z jasnoróżowymi i jasnofioletowymi poduchami. Obok stoją dwa fotele w kolorze szarym. Na środku umieszczono duży, kwadratowy stolik kawowy, z białym nogami oraz drewnianym blatem, na którym da się rozpoznać naturalne słoje drzewa. Pod ścianą stoi ozdobna komoda a nad nią zawieszono telewizor. W oknach wiszą ażurowe firanki oraz jasnofioletowe zasłony.

 

Styl nowoczesny: w tylu nowoczesnym także doskonale sprawdzą się meble białe. W tym stylu proponujemy pomalowanie ścian w odcieniach szarości. Zarówno narożna kanapa, jak i stolik do kawy przed nią powinny mieć biały kolor. Na przeciwko ustawiono telewizor na niskiej, białej półce z przeszkleniami. W oknach wiszą ciemne, szare zasłony. Podłoga została wykonana z drewna mahoniowego. Przełamaniem bieli są poduszki w kolorze ciemnej zieleni. Taki kolor ma również wazon z kwiatami ustawiony na stoliku kawowym.

 

Styl glamour: w salonie w stylu glamour mamy białe ściany oraz podłogę z wielkoformatowych płytek w kolorze czarnym. Salon składa się z dwóch stref: jadalnej i wypoczynkowej. W wypoczynkowej znajdziemy białe meble, takie jak: sofa z czarnymi i białymi w czarne, wykwintne wzory poduszkami. oraz pikowane, pufy. Na puszystym, białym dywanie ustawiono stolik do kawy także w tym kolorze.