Sposób na elegancką łazienkę

Irena (46 lat): ostatnio robiliśmy z mężem remont łazienki, bowiem ostatni raz zmienialiśmy ją przeszło 20 lat temu. Ponieważ rzadko zmieniamy coś w tym pomieszczeniu, postanowiliśmy z mężem znaleźć taki sposób na urządzenie naszej łazienki, by była ona uniwersalna, funkcjonalna i oczywiście musiała nam się podobać. Przejrzeliśmy dużo stron z aranżacjami wnętrz i stwierdziliśmy oboje, że najbardziej podoba nam się styl nowoczesny. Kierowaliśmy się poradnikami jak urządzić taką łazienkę i muszę przyznać, że wyszła nam ona bardzo elegancka, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

Karol (32 lata): wiem, że teraz bardzo modne jest urządzanie łazienki w określonym stylu, jednak my stwierdziliśmy, że nie będziemy z góry wybierać sobie stylu w jakim urządzimy łazienkę, ale wybierzemy te elementy, które podobają się nam najbardziej. W efekcie mamy płytki podłogowe imitujące beton, na ścianach czarne i szare płytki, duże, okrągłe lustro nad umywalką – także okrągłą. Wszystko urządziliśmy w szarym i czarnym kolorze, a elementy ozdobne są srebrne. Podobno nasza łazienka to styl eklektyczny. W każdym razie wyszła bardzo elegancka i wszystkim znajomym bardzo się podoba.

Wiktoria (28 lat): obydwoje z mężem jesteśmy zakochani w Grecji, uwielbiamy ten kraj. Dlatego, gdy urządzaliśmy nasze mieszkanie postanowiliśmy, że zrobimy je w stylu greckim, dzięki czemu będziemy zawsze czuli się, jakbyśmy byli w tym kraju. Także łazienkę urządziliśmy w ten sposób. W naszej łazience mamy marmurowe płytki na ścianach oraz podłodze (są to płytki – basaltina). Na jednej ze ścian jest duże lustro w rzeźbionej z wapienia ramie, centralnym punktem łazienki jest olbrzymia wanna wpuszczona w podłogę, schodzi się do niej po schodkach, a otaczają ją kolumny z płaskorzeźbami kariatyd, a jedna z nich z dzbana wlewa wodę do wanny, strumień jest wysoki i może jednocześnie służyć jako prysznic. Kocham naszą grecką łazienkę, w zasadzie jest to pomieszczenie, którego aranżacja pozwalała na zaczerpnięcie najwięcej elementów ze starożytnej Grecji, a pozostała przy tym niezwykle funkcjonalna.

Kazimierz (62 lata): mamy już swoje lata i do remontu łazienki wcale nie byliśmy przekonani, baliśmy się, że sobie z tym nie poradzimy. W naszym wieku człowiek lubi spokój i znane, sprawdzone rzeczy. W zasadzie remont łazienki odbył się dzięki naszym dzieciom, które widząc naszą niechęć do remontu zamówiły dla nas dekoratora wnętrz, który nie tylko zrobił plan łazienki, ale zajął się także w całości jej wykonaniem. Nie wiem jak kosztowne były jego usługi, bo tym zajęły się dzieci, my płaciliśmy tylko za materiały. Podobno mamy łazienkę w stylu klasycznym, nie wiem co to znaczy, ale muszę powiedzieć, że wygląda bardzo ładnie i dobrze się nam sprawuje. Jest wygodna i jest w niej wszystko co potrzebne.

Jarek (37 lat): kupiłem kawalerkę w stanie deweloperskim, jestem singlem i na razie tak pozostanie, więc wolałem, aby moje mieszkanie było proste, dlatego mój dekorator polecił mi styl industrialny – jestem z niego bardzo zadowolony.