Keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, które można wypalać z gliny w temperaturze ok. 1150 ° C. Substancja ta jest używana od wieków jako lekkie kruszywo w budownictwie, ale dopiero od niedawna jest używany jako izolacja, zamiast stali czy drewna. Pozostaje lekkim kruszywem budowlanym, wypalanym z gliny w temp. 1150 °C. Znajduje zastosowanie w budownictwie jako zamiennik betonu i innych ciężkich materiałów budowlanych. Dzięki firmie Leca możesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania keramzytu i skorzystać z najlepszych produktów.
Leca radzi – jak powstaje keramzyt?
Wykonany jest z naturalnych materiałów, które są obfite i niedrogie w użyciu, takich jak glina i woda. Materiał ten był używany od czasów starożytnych jako alternatywa dla kamienia, betonu lub ziemi w budowaniu domów – ale dopiero niedawno został wprowadzony do współczesnego świata przez japoński Narodowy Instytut Technologii i Oceny (NIST) w latach 70-tych. Keramzyt jest lekkim kruszywem budowlanym, wypalanym z gliny w wysokiej temperaturze. Wykorzystywany jest od tysięcy lat w produkcji cegieł i dachówek, a także w produkcji materiałów izolacyjnych i klocków hamulcowych.
Proces produkcji rozpoczyna się od surowców, takich jak gliny, które są podgrzewane do ponad 1000 stopni Celsjusza w celu usunięcia wilgoci i zwiększenia ich porowatości. Gliny są następnie mieszane z wodą w celu wytworzenia zawiesiny, którą następnie wlewa się do form lub form do suszenia lub wypalania. Wybierz już teraz najlepsze produkty, dostosowane do wymagań branży na stronie Leca.
Gdzie kupić keramzyt dla branży budowlanej?
Stosowany jest głównie w produkcji paneli izolacyjnych, dachówek, płyt wygłuszających. Składa się z cząstek gliny, które zostały podgrzane do punktu, w którym są rozszerzone i stają się porowate i lekkie, ale wystarczająco mocne, aby wytrzymać nacisk dużych obciążeń. Keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, które wypala się z gliny w temperaturze ok. 1 godz. 1150 °C. W przeszłości był używany jako nawóz rolniczy oraz jako środek wzmacniający glebę.