5 zastosowań dla tablicy magnetycznej suchościeralnej

Zastosowań tablicy magnetycznej jest naprawdę wiele. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy jest Ci ona w ogóle potrzebna, to przeczytaj nasze propozycje ich użycia. Tablice suchościeralne to gadżet potrzebny w biurze, ale nie tylko – świetnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym lub szkole. 

Tablica magnetyczna w przestrzeni biurowej

W każdym biurze niezbędne jest miejsce, w którym zapiszemy dostępne dla wszystkich pracowników informacje lub zanotujemy pomysły wynikające z burzy mózgów. Świetnie się do tego sprawdzą mobilne tablice suchościeralne, które w szybki sposób mogą zostać przemieszczone z miejsca na miejsce. Są wolnostojące, więc nie potrzebujemy ściany, by je zawiesić. Możemy więc umieścić je w każdym miejscu, przykładowo w okolicy okna tak, by nikomu nie przeszkadzały, a były widoczne z każdego miejsca w biurze. Dodatkową zaletą tablic magnetycznych mobilnych jest możliwość obrócenia powierzchni o 180 stopni, dzięki czemu mamy dwie przestrzenie robocze, między którymi możemy się szybko przełączać.

Szkolne klasy z tablicami suchościeralnymi

Tradycyjne tablice kredowe odchodzą powoli w niepamięć. Nic dziwnego, skoro w takiej samej formie (tj. rozkładanych tryptyków) możemy zakupić wygodne w użytkowaniu tablice suchościeralne. Pozwolą one na prowadzenie czytelnych z każdego miejsca w sali notatek. Ich niezaprzeczalną zaletą jest bezproblemowe i szybkie ścieranie bez problemu pylącej się kredy. Dzięki temu unikniemy alergii i wszędobylskiego pyłu na ubraniach i we włosach. Możemy temu zapobiec, korzystając z wody, jednak każdy przyzna, że częste moczenie gąbki i wymiana wody jest problematyczna. Do tego sama w sobie kreda jest mocno brudząca. 

Tablica suchościeralna do baru lub restauracji

O ile w gastronomii przyjęło się korzystanie z tablic kredowych, to warto zastanowić się nad tablicami suchościeralnymi. Modele dobrej jakości oferują długie użytkowanie i oprawione w odpowiednią ramkę mogą być ciekawą alternatywą. Będą idealnym wyborem do nowoczesnych wystrojów restauracji i pozwolą na zapisanie w czytelny sposób całego menu, które w każdej chwili będzie można skorygować. Dzięki temu oszczędzimy na papierze i codziennie możemy dopisywać dodatkowe informacje o daniu dnia lub o specjalnych ofertach. Tablice suchościeralne mają tę zaletę, że nie musimy obawiać się o pył z kredy, który mógłby dostać się do posiłków. 

Domowe użytkowanie tablic suchościeralnych

W każdym domu zdarza się sytuacja, gdy trzeba zostawić dla innych domowników wiadomość. Można to oczywiście zrobić przy pomocy karteczki przyczepionej do lodówki. Co jednak w wypadku zabudowanych lodówek lub gdy brakuje już miejsca? Pomocna może się okazać tablica suchościeralna, która powieszona w widocznym miejscu pozwoli na zapisywanie notatek i przypomnień. Zaletą takiego rozwiązania jest z całą pewnością oszczędność papieru.

Tablica magnetyczna do dziecięcego pokoju

Tablice magnetyczne znajdą swoje zastosowanie również w pokoju dziecięcym. Odpowiednio poprowadzona zabawa z tablicą suchościeralną może być dla dziecka niezwykle rozwijająca. Dostępne są także specjalne modele będące połączeniem tablicy korkowej i suchościeralnej, co nadaje produktowi dodatkowej funkcjonalności. Pamiętajmy, że pisaki do tablic występują w wielu różnych kolorach, co na pewno spodoba się każdemu małemu twórcy.