Parasol grzewczy gazowy – czy warto mieć go w swoim ogrodzie?

Za pewne produkt ten jest nam już dość dobrze znany, gdyż parasole gazowe zdecydowanie najczęściej można spotkać w różnego rodzaju ogródkach restauracyjnych. Oznacza to mniej więcej tyle, że naprawdę dość dobrze sprawdzają się one w praktyce i zwiększają użyteczność każdego ogródka, tarasu czy też altany, niezależnie od tego, czy jest to teren zielony o charakterze publicznym czy prywatnym- na naszej własnej posesji. Gazowy parasol grzewczy jest więc pewną inwestycją w to, aby nasz ogród był bardziej funkcjonalny i aby mógł służyć nam nawet wtedy, kiedy temperatura jest trochę zbyt niska do komfortowego przebywania na zewnątrz przez dłuższy czas.

 

Na jakiej zasadzie działa taki parasol grzewczy?

 

https://www.artbud.pl/pl/c/Parasole-grzewcze/5335

Główną funkcją parasola grzewczego jest ogrzanie niewielkiej powierzchni znajdującej się na zewnątrz. Najczęściej jest to miejsce, w którym chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu- a więc może to być taras, altana czy dowolne miejsce piknikowe w ogrodzie. Taki parasol wygląda dość charakterystycznie, wykonany jest z metalu, ma smukłą i kompaktową konstrukcję, jest pomalowany i zazwyczaj dość wysoki, gdyż powinien mierzyć minimum 2 metry wysokości. Jest też wyposażony w specjalny daszek, dzięki któremu jest chroniony przed ewentualnymi opadami.

 

 

 

Co istotne, parasol grzewczy nie wymaga podpięcia do źródła zasilania, co w ogrodzie lub w terenie zielonym mogłoby być naprawdę trudne. Wewnątrz produktu znajdują się specjalne palniki ze stali szlachetniej. Piezoelektryczny zapłon jest zabezpieczony specjalnymi czujnikami, które w odpowiednim momencie będą mogły odciąć dopływ gazu. Taki parasol grzewczy na gaz można dość łatwo przestawiać z miejsca na miejsce- akurat tam, gdzie potrzebujemy trochę docieplić daną przestrzeń wczesną wiosną, późną jesienią lub też w chłodniejsze, letnie wieczory. Swoją nazwę produkt ten zawdzięcza swojemu wyglądowi, a konkretniej temu charakterystycznemu daszkowi, który go wieńczy od góry- do złudzenia przypomina on bowiem tradycyjny parasol. Jest to gadżet ogrodowy wart naszej uwagi.