Kuchnia nowoczesna — czyli jaka? 5 pomysłów na aranżację modnej kuchni

Wśród najróżniejszych stylów i rodzajów aranżacji kuchnia nowoczesna wciąż cieszy się ogromną popularnością. Problem pojawia się jednak w momencie, w którym stoimy przed zadaniem zaprojektowania i wystroju kuchni we własnym mieszkaniu. Jakie kolory, meble, dodatki i rozwiązania zastosować, aby cieszyć się modną kuchnią w stylu nowoczesnym? Oto 5 wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji.

Oświetlenie kuchni nowoczesnej

Podobnie, jak i w przypadku innych pomieszczeń, jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych kuchni nowoczesnej jest oświetlenie. Poza pełnieniem funkcji praktycznej ma ono bowiem kluczowe znaczenie dla wyglądu całego wnętrza, jego charakteru i atmosfery, panującej wewnątrz. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych rozwiązań, będących charakterystycznym elementem nowoczesnych kuchni jest oświetlenie za pomocą żarówek LED, które nie tylko pozwalają na ciekawe zastosowanie gry świateł w postaci podświetlenia blatów i szafek, ale także są ekonomiczne i energooszczędne.

Nowoczesna kuchnia — rozwiązania architektoniczne

Nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne to jeden z najlepszych i najbardziej efektownych sposobów na aranżację kuchni nowoczesnej. Co to oznacza w praktyce? Każde pomieszczenie rządzi się swoimi prawami i wymaga zastosowania innych pomysłów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Przestronne kuchnie o sporym metrażu to idealna z łatwością może stać się synonimem nowoczesności za pomocą wyspy kuchennej pośrodku, które świetnie sprawdza się zarówno jako dodatkowy blat, element dekoracyjny, przestrzeń do nawiązywania interakcji z pozostałymi domownikami, ale także praktyczna przestrzeń do przechowywania wszelkich narzędzi, jak i artykułów kuchennych. W niewielkich wnętrzach zabudowa w systemie tip-on pozwoli nie tylko utrzymać porządek i wykorzystać każdy centymetr cennego miejsca, ale także stworzy funkcjonalną i nowoczesną kuchnię.

Kolorystyka w kuchniach nowoczesnych

Tradycyjne barwy, które przez długie lata stosowano w kuchennych aranżacjach, choć bezpieczne i przyjemne dla oka powoli odchodzą do lamusa. W aranżacji kuchni nowoczesnej na próżno szukać więc pastelowych barw, jasnych odcieni żółci, pomarańczy i beżów. Popularność zyskują z kolei oryginalne zestawienia kolorów, mocne kontrasty, łączenie ze sobą różnych materiałów, takich jak drewno, szkło i metal. Świetnym pomysłem są także wzory i printy o wyrazistych geometrycznych kształtach, a także efektowne kamienie dekoracyjne na wybranych elementach kuchni.

Kuchnia nowoczesna otwarta na salon

Duża i przestronna kuchnia ze względu na duże możliwości aranżacyjne jest marzeniem wielu osób. I choć nie zawsze możemy się cieszyć naturalnie sporym metrażem, otwarcie kuchni na salon stanowi idealne rozwiązanie w podobnych przypadkach. Open-space, który niemal niewidocznie łączy pokój dzienny z kuchnią nowoczesną to popularny nurt stylistyczny, dający pełne pole do popisu w zakresie wykończenia. Podstawową zasadą, o której należy pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie, jest jednak spójność aranżacji obu pomieszczeń.

Dodatki do kuchni nowoczesnej

Kolorystyka, rozwiązania architektoniczne i wykorzystanie dostępnej przestrzeni to zaledwie fundament, na którym budować można prawdziwy klimat i charakter kuchni nowoczesnej. Jako że diabeł tkwi w szczegółach, tak i w tym wypadku to ozdoby, dekoracje i wszelkie dodatki są prawdziwym dopełnieniem aranżacji, Wszelkie nowoczesne rozwiązania technologiczne, urządzenia AGD, regulowane oświetlenie, czy też rośliny pozwolą dodać wnętrzu indywidualnego charakteru i sprawi, że nowoczesna kuchnia nie straci tego, co jest w niej tak samo istotne, jak design i funkcjonalność — przytulności i ciepła, dzięki któremu przez wielu uważana jest za ulubione miejsce spotkań domowników.