Czym są kraty zgrzewane?

Kraty zgrzewane (lub inaczej mówiąc kraty spawane) są to instalacje, które produkuje się z prętów poprzecznych oraz płaskowników nośnych. Proces ich spajania z płaskownikami wykonywany jest metodą zgrzewania oporowego, w wyniku której kraty są trwale ze sobą zespojone oraz posiadają zdolność do przenoszenia różnego rodzaju obciążeń na dowolnej powierzchni docisku.

Jakie są właściwości i zalety krat zgrzewanych?

Główną zaletą krat zgrzewanych jest ich lekkość, a jednocześnie wyjątkowa wytrzymałość. Te właściwości są znacznym ułatwieniem jeśli chodzi o kwestie związane z transportem. Oprócz tego, mogą być dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu można dobrać model dostosowany do indywidualnych potrzeb bez zbędnych komplikacji.

Kolejną istotną zaletą jest ich niezwykła żywotność, dzięki której są w stanie pełnić swoje funkcje przez bardzo długi okres czasu. Warto również zaznaczyć, że są one skonstruowane w taki sposób, aby utrzymanie na nich czystości nie stanowiło większego problemu. Niezwykle istotną kwestią jest także fakt, że ze względu na ich konstrukcję w okresie zimowym nie gromadzi się na nich śnieg (co znacznie wpływa na zmniejszenie obciążenia obiektu, w którym są zainstalowane oraz poprawia komfort ich użytkowania).

Jakie jest zastosowanie krat zgrzewanych?

Kraty spawane mogą służyć między innymi do tworzenia nawierzchni ciągów dla pieszych. Posiadają one zastosowanie na przykład na rampach, w konstrukcji mostów i pomostów, platformach, podestach, klatkach schodowych w zakładach przemysłowych (i nie tylko), a także w magazynach (gdzie mogą być przydatne zarówno na przejściach, jak i elementy regałów czy innych miejsc składowania towarów i produktów). Bardzo dobrze sprawdzają się również jako balustrady czy kratki zabezpieczające, które są powszechnie stosowane między innymi przy podziemnych parkingach znajdujących się w centrach handlowych.

Dlaczego warto stosować kraty zgrzewane produkcji Dumat?

Wyroby stalowe (w tym kraty spawane) firmy Dumat są produkowane w miejscowości Mysłowice zlokalizowanej niedaleko Katowic (które bez wątpienia mogą być uznawane za stolicę Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego). Przedsiębiorstwo Dumat posiada wieloletnią tradycję i doświadczenie, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość produkcji wyrobów stalowych (czyli między innymi krat spawanych), która cechuje się niezwykłą solidnością i cieszy zaufaniem klientów.

Doświadczeni eksperci i specjaliści w zakresie świadczenia swoich usług udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących specyfiki danego produktu. Oprócz tego, na specjalne życzenie swoich kontrahentów, w ramach dodatkowego serwisu są oni w stanie między innymi ocynkować wyroby stalowe ogniowo, co zapewnia produktom jeszcze większą odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne i zabezpiecza je przed korozją.

Firma Dumat jest także beneficjentem wielu projektów z zakresu dofinansowania ze środków unijnych, co czyni ją ciekawym partnerem dla osób zainteresowanych tą tematyką. Wszystkie niezbędne informacje można odnaleźć na stronie internetowej https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-zgrzewane.