Jaki narożnik do małego salonu wybrać? Funkcjonalność i wygoda przede wszystkim!

Zalet związanych z wyborem narożnika do salonu jest tak wiele, że można by było je wymieniać i wymieniać. Mimo że ten mebel sprawdzi się w salonach zarówno dużych, jak i małych, to o tych drugich najczęściej wspomina się w kontekście narożnika. Dlaczego? O tym w dzisiejszym artykule!

 

Zaoszczędź sporo miejsca

Narożnik często jest wybierany, jako główny mebel wypoczynkowy dla domowników i gości w salonie. Szczególnie gdy dysponujemy pokojem dziennym o naprawdę niewielkich rozmiarach. Narożnik do salonu w tym wypadku wybierzemy oczywiście, w nieco mniejszej wersji. Jednak nadal z powodzeniem zmieści się na nim o wiele więcej osób niż na zwykłej kanapie. Spowodowane jest to faktem, że (jak sama nazwa wskazuje) wypełni on pustą przestrzeń w rogu. W przypadku kanapy postawilibyśmy tam lampkę lub stoliczek. Jednak w małych pokojach każdy centymetr jest na wagę złota. I warto go wykorzystać.

 

W ciasnych salonach każdy szczegół ma znaczenie. Dlatego powinniśmy zrezygnować z narożników, które posiadają grube, wysokie oparcia i boki. Sprawdzą się więc kanapy w stylu minimalistycznym. Zaoszczędzą one sporo miejsca i nie będą przytłaczały małych pomieszczeń swoimi gabarytami.

 

Funkcja spania w małym salonie

Szczególną funkcjonalność i praktyczność zapewniają narożniki do salonu z funkcją spania. Najlepsze kanapy to te, których system rozkładania jest prosty i nie wymaga większego wysiłku. W szczególności jeśli chodzi o funkcje spania codziennego. Nie chcemy chyba codziennie męczyć się i siłować z własnym łóżkiem? Najczęściej rozkładanie takiej kanapy polega na wysunięciu wózka znajdującego się pod siedziskiem. Rozłożony narożnik wobec tego nie będzie wystawał dalej niż sam szezlong. Wypełniona zostanie jedynie przestrzeń, w której znajdują się nogi osób siedzących.

 

Kolejną zaletą związaną z funkcjonalnością narożników w małych salonach jest dodatkowe miejsce na przechowywanie pościeli. Skrzynka na poduszki i kołdrę może znajdować się w wysuwanej części lub w szezlongu. Jeśli dysponujemy małym salonem, to i cała powierzchnia mieszkania najpewniej jest niewielka. Wtedy każde rozwiązanie dotyczące praktycznego przechowywania pościeli ma znaczenie.

 

Narożniki wygodne i te wygodniejsze

Przejrzystość związana z efektywnym zagospodarowaniem przestrzeni jest istotna. Jednak pamiętajmy również o wygodzie użytkowania. Nawet mały narożnik do salonu powinien być wygodny i spełniać nasze oczekiwania odnośnie komfortu. Dlatego zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiały, z jakich został wykonany. Najwyższej jakości surowce możemy znaleźć wśród renomowanych firm. Warto zwrócić uwagę m.in. na narożniki kler. Bogata oferta mebli tapicerowanych od tego producenta pozwala na wybór narożnika spełniającego najwyższe wymagania.

Przede wszystkim, tak jak i przy wyborze materaca do spania, powinniśmy zdecydować się na satysfakcjonujące nas wypełnienie narożnika. Możemy wybierać między wypełnieniami piankowymi, sprężynowymi i lateksowymi. Różnią się one między sobą głównie miękkością i trwałością. Sprężyny kieszeniowe będą idealnym wyborem, jeśli decydujemy się na mebel na lata. Wypełnienie to gwarantuje wygodę zarówno w dzień, jak i w nocy. Będzie więc odpowiednie w przypadku funkcji spania. Szczególnie dla osób, które borykają się z chorobami kręgosłupa.