Jaki wybrać styl wnętrz?

Urządzając wnętrze domu mamy na uwadze nie tylko komfort i wygodę użytkowania mebli, sprzętów, ale także aktualnie panujące trendy. Te zmieniają się w dość dynamicznym tempie, ale mamy obecnie na tyle narzędzi i możliwości, aby je śledzić. W dzisiejszych czasach można przeglądać wiele poradników, oglądać programy telewizyjne o metamorfozach domu, inspirować się przykładami aranżacji, które dostępne są na stronach internetowych. Jest to dobre, bo dzięki temu przychodzą nam do głowy pewne pomysły i możemy znacznie łatwiej z taką pomocą znaleźć to, co oddaje nasz charakter idealnie. Wnętrze domu to odzwierciedlenie duszy mieszkańców, ich stylu życia, upodobań. Warto więc zastanowić się, w jakim otoczeniu czujemy się najbardziej komfortowo. A co jest aktualnie trendy? Oto mini przegląd popularnych kierunków aranżacji.

Styl skandynawski

Króluje wśród osób zainteresowanych aranżacją wnętrz już od dłuższego czasu. Jego fenomen tkwi w pewnego rodzaju prostocie i jasności barw. Połączenie bieli, szarości i elementów drewnianych stanowi podstawę tego stylu. Dodatki w postaci kwiatów, kolorowych obrazów w prostych ramkach dodają dodatkowego uroku pomieszczeniom. Jeśli zdecydujemy się na ten styl, to istotne jest wybranie mebli i wypoczynku. Najlepiej sprawdzą się meble drewniane jak te ze strony https://meblezkrakowa.pl oraz wygodny wypoczynek w odcieniach szarości. Przy dużych salonach warto zainwestować w narożniki, które świetnie się prezentują i mają możliwość rozłożenia, co jest wygodne w przypadku nocowania gości.

Styl prowansalski

Jest mocno zbliżony do stylu skandynawskiego, jednak odróżnia go kilka znaczących elementów. Są to między innymi bardziej dekoracyjne wykończenia, na przykład przy nóżkach stołu, fotela, krzesła, komody nawiązujące kształtem do staromodnych, specjalne „otarcia” na fakturze, co sprawia wrażenie dłuższego użytkowania. Charakteru dodają wzorzyste poduszki dekoracyjne, szkatułki oraz wiklinowe dodatki, w których można umieścić kwiaty.

Styl boho

Ze względu na mnogość barw i elementów może się niektórym wydawać, że styl ten dedykowany jest głównie artystycznym duszom. Boho to wyrażenie radości z życia, wolności, pozytywnego usposobienia, zamiłowania do innych kultur, szczególnie orientu. Styl ten znacząco wyróżnia się na tle innych, a wszystko za sprawą wielu mocnych akcentów kolorystycznych i wzorów. Trzeba być otwartym na różne połączenia, aby w aranżacji charakterystycznej dla tego stylu móc się odnaleźć, poczuć swobodnie.