Trendy we wnętrzach

Jeszcze nie tak dawno temu możliwości dotyczące dekorowania czy w ogóle urządzania swoich wnętrz były ograniczone. Rynek jednak mocno uległ zmianie i teraz asortyment sklepowy znacznie się w tej dziedzinie powiększył. Bez względu na to, czy idziemy do sklepu stacjonarnego czy robimy zakupy online, wybór jest szeroki, poczynając od większych sprzętów, wypoczynku, mebli, a kończąc na doniczkach i ramkach na zdjęcia. W tym gąszczu pięknych rzeczy warto znaleźć coś, co odpowiada naszym preferencjom, jeśli chodzi o wyposażenie i styl domu. Dobrze jest też wiedzieć, co jest obecnie modne i na co decyduje się wiele osób.

Salon

Do łask powraca drewno, można by rzec, że z każdym rokiem jest coraz bardziej na topie. Ludzie wiedzą, że drewniane meble są znacznie bardziej trwałe i ponadczasowe. Jeśli więc planujemy aranżację w stylu skandynawskim czy industrialnym, to dobrze jest pomyśleć o drewnianym stole. Modne są obecnie stoły o nierównym kształcie na ciemnych, metalowych nogach. Niektóre mają nawet szklany, mocny blat. Całość prezentuje się znakomicie i niebanalnie. Taki stół posłuży wiele lat, zresztą podobnie jak meble, jeśli też na drewniane się zdecydujemy. W połączeniu z drewnianym stołem również ładnie wyglądają meble białe oraz szare.

W salonie, aby dopełnić całość i nadać odpowiedni klimat, warto wstawić kominek. Jeśli ktoś jest z Małopolski i szuka wkładów wysokiej jakości, to polecane są wkłady kominkowe (Kraków, Częstochowa). Na ich stronie można zobaczyć, jak na przykład prezentują się kominki narożne. Są bardzo nowoczesne i stylowe.

Jeśli chodzi o dodatki, które można umieścić w salonie, to na pewno warto tu zwrócić uwagę na obrazy. Bardzo charakterystyczne są te w czarnych ramkach, przestawiające ciemne lub kolorowe napisy na białym tle. Można z takich obrazków zrobić sobie nawet całą galerię na ścianie. Trzeba tylko wtedy wybierać różnorodne co do wielkości ramki, aby uniknąć powtarzalności.

Łazienka

Na topie obecnie są płytki „surowe”, szare, które przypominają swoim wyglądem beton. Mogą one być położone na podłogę, ale też na ściany. Jeśli dodamy do tego białe meble łazienkowe, to całość będzie prezentowała się bardzo stylowo. Dodatkowo, jeśli chodzi o zlew, często wybierane są teraz te, które stawia się na blacie – okrągłe lub kwadratowe. Jeśli zaś chodzi o sam prysznic, to aktualnie coraz częściej rezygnuje się z brodzików. Drzwi mogą pozostać szklane, choć niektórzy decydują się zamiast tego na ciekawe kolorystycznie zasłony pod prysznic.