Czym są nowoczesne stodoły?

Termin domu stodoły nie brzmi najlepiej i oczywiście nie da się tego ukryć. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że takie domy stają się dziś coraz powszechniejsze i wydaje się, że w najbliższej przyszłości nic się pod tym względem nie zmieni. Jeżeli już to powinny one zyskiwać na popularności. Jak w związku z tym wyglądają takie mieszkania i dlaczego warto zastanowić się nad ich budową? Oto kilka punktów charakterystycznych takiego domu. Same projekty nowoczesnych stodół zobaczyć można na stronie internetowej domato.pl.

Projekt domu o prostej bryle

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że taki dom stodoła to dość prosta bryła, która nie ma wielu załamań, a tym samym również i mostków cieplnych. Można w związku z tym powiedzieć, że jest to budynek ekonomiczny oraz ekologiczny.

Okazuje się, że w nowoczesnych domach w kształcie stodoły, pod tą bardzo prostą formą, z reguły kryją się nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że mieszkanie w takim domu jest niezwykle wygodne, a zarazem ekonomiczne i ekologiczne. Jeśli nie będzie to bryła prostokątna lub kwadratowa, jak jest najczęściej, musi mieć fundamenty w kształcie litery „L”. Rzadkością są tutaj również i balkony oraz skomplikowane dachy. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i takie budynki to prostota sama w sobie. Jest to o tyle ważne, że także i koszta takiego budynku są niższe. Mniej kosztować będzie również ogrzewanie takiego budynku, gdyż nie ma on mostków cieplnych, przez które ucieka wiele ciepła.

Wnętrze domu stodoły

Jeśli pod uwagę weźmiemy wnętrze takiego domu, należy zauważyć, że charakteryzuje go funkcjonalność oraz ekonomiczność. W związku z tym bardzo często na jego wyposażeniu znajdują się także nowoczesne systemy, które pomagają obniżyć koszty eksploatacji, choć takie systemy wdrożyć można rzecz jasna w każdym budynku i nie musi to być dom w formie stodoły.

Poza tym cechą charakterystyczną takich budynków są też duże przeszklenia. Zwłaszcza od strony południowej. Dzięki temu można w prosty sposób dogrzać mieszkanie, co jest korzystne zimą. Niemniej jednak należy pamiętać, że latem dużo słońca może zaszkodzić i powodować, że takie pomieszczenie będzie nagrzewać się zbyt intensywnie. Dlatego wówczas należy zamontować rolety czy też markizy.