Urządzamy pokój dla dziecka

Każdy z nas urządza pokoje w domu pod siebie, mając na uwadze swoje gusta, swoje potrzeby. Jednak przychodzi ten moment, kiedy należy urządzić pokój dla dziecka. Niby nie jest to zadanie trudne, ale gdy przyjdzie co do czego, to można mieć wiele dylematów. W sklepach dostępnych jest wiele produktów, mebli dla dzieci, jednak trzeba zadać sobie pytanie – co dokładnie będzie nam w tym pokoju potrzebne? Nawet nie nam, a dziecku! Samodzielne projektowanie pokoju może być fajną zabawą, ale jeśli nie wiemy jak się za to zabrać, jak urządzić pokój, aby wykorzystać w pełni jego potencjał, metraż, to można zgłosić się do dobrej firmy. Wpisując w wyszukiwarkę Dom-Art Kraków znajdziemy witrynę firmy godną polecenia. Na ich stronie udostępnione są przykładowe realizacje, to już wstępnie daje obraz tego, czego można się spodziewać. Skorzystać z oferty profesjonalistów można też w momencie całościowego urządzania mieszkania, nie tylko jednego pokoju. Jeśli jednak pomysłów brak to warto.

Pokój dla niemowlaka

Zacznijmy od tego etapu. Najważniejsza rzecz to łóżeczko. Polecane są te, które mają regulowaną wysokość. Dzięki temu dziecko, które podrośnie, nie wydostanie się z łóżeczka tak łatwo. Potrzebna też będzie szafka, komoda na ubranka, pieluchy i inne akcesoria oraz oczywiście przewijak. W pokoju powinno znaleźć się także miejsce do spania dla nas – tu warto postawić na wygodne łóżko. Bycie blisko dziecka jest dość istotne. W nocy mamy często wstają na karmienie. Dodatkowo pokój można wyposażyć w fotel, matę edukacyjną, miękki dywan. Na ścianach można umieścić zdjęcia oraz napis imienia dziecka ułożony z drewnianych liter. To bardzo ładnie i stylowo się prezentuje.

Pokój dla kilkulatka

Gdy dziecko jest już większe i bardziej samodzielne, koniecznym jest ponowne urządzenie pokoju. Zmieniamy łóżeczko na łóżko dziecięce. Na topie są obecnie łóżeczka przypominające szkielet domku. Takie łóżko można dodatkowo przyozdobić lampkami czy wiszącymi zabawkami. To często uspokaja dzieci i pomaga zasnąć. Dodatkowo warto pomyśleć o małym stoliczku, dopasowanym do wzrostu dziecka, aby to miało miejsce do rysowania i wykonywania innych czynności plastycznych. Dodatkowo warto wydzielić miejsce do zabawy i miejsce na zabawki. Najlepiej kupić duże pudło, w którym znajdzie się miejsce na wszystko. Jeśli zabawek jest dużo, można wtedy kupić kilka pudeł lub pojemników i podzielić zabawki. To też nauczy dziecko odkładania zabawek na swoje miejsce. Oczywiście na tym etapie znika łóżko dla rodziców, którzy mogą udać się już na stałe do swojej sypialni.