Nowoczesność w Twoim domu

Przez dom nowoczesny można rozumieć zarówno projekt architektoniczny, jak i zastosowanie w domu nowoczesnych technologii, aż po nowoczesną aranżację wnętrza. Każdy z tych elementów ma wpływ na to, że dom może zostać uznany za nowoczesny.

Nowoczesny projekt

Projekty domów nowoczesnych są przede wszystkim nastawione na funkcjonalność i energooszczędność. Dlatego w takim domu znaleźć można duże okna od południa, które zapewniają światło dzienne i ciepło. W takich domach bryła budynku będzie raczej prosta, bez żadnych załamań, co ma zmniejszać straty ciepła. Będzie to geometryczna bryła – zgodnie z nowoczesnymi trendami w projektowaniu budynków. Coraz częściej można także w projektach domów spotkać baterie słoneczne czy rekuperatory.

Inteligentny dom

Tym co wpływa na postrzeganie domu jako nowoczesnego nie jest tylko wygląd zewnętrzny, ale także zastosowane w nim technologie, a trzeba zaznaczyć, że takich technologii jest coraz więcej. Począwszy od zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, po systemy informatyczne ułatwiające zarządzanie domem z poziomu telefonu komórkowego. W inteligentnym domu można wydać polecenie rozpalenia w piecu, gdy już zbliżamy się do domu, można zasunąć lub odsunąć zdalnie żaluzje, jest on także połączony z alarmem, klimatyzacjom i wieloma innymi podsystemami. Nowoczesny dom, to z pewnością taki, w którym można znaleźć te wszystkie elementy.

Nowoczesna aranżacja

Nowoczesny dom to także taki, który został urządzony w nowoczesnym stylu, a więc dominują w nim przestrzenność i rozświetlenie pomieszczeń. Meble mają geometryczne wzory, podobnie jak płytki podłogowe (płytki do nowoczesnych domów można znaleźć klikając – więcej) czy armatura. W takim domu zostały usunięte wszystkie zbędne meble oraz ozdoby. Często stosuje się w nim także żaluzje zamiast firanek czy zasłon. W takim nowoczesnym domu dominującymi barwami będą biel, czerń, szarość i kolor naturalnego drewna. Nowoczesny dom to miejsce, które można łatwo utrzymać w czystości, ale jest przy tym funkcjonalne i przyjazne jego mieszkańcom. W takim domu znajdziemy także wiele sprzętów elektronicznych: nowoczesne telewizory, komputery, sprzęt grający, ale także urządzenia z wbudowanym internetem rzeczy: takie jak lodówka, która informuje o braku danego produktu żywnościowego czy robot sprzątający, który mapuje pomieszczenie i inteligentnie wyznacza trasę sprzątania.

Nowoczesny dom, to taki w którym liczy się wygoda, funkcjonalność, energooszczędność.