Elegancki, reprezentacyjny salon

salon

Salon to pomieszczenie w domu, które może spełniać różne funkcje. Dwiema najczęściej spotykanymi są funkcja reprezentacyjna oraz wykorzystywanie salonu jako miejsce odpoczynku i spotkań rodzinnych. Moda na lofty sprawia, że salony często pełnią także funkcje jadalni lub bywają połączone z kuchnią. Nie wszyscy jednak chcą łączyć różne funkcje salonu. Dziś prezentujemy pomysły na wystrój wnętrza w domu, gdzie przewidziano oddzielne pomieszczenia, które pełnią wszystkie wymienione funkcje, wobec tego salon ma do spełnienia wyłącznie rolę reprezentacyjną. Aby odpowiednie spełniał swoją rolę musi to być miejsce eleganckie i urządzone z finezją. Oto kilka pomysłów na takie pomieszczenie.

  1. W tym salonie w klasycznym stylu centralnym punktem jest ozdobny, marmurowy kominek, nad którym zawieszone dzieło znanego malarza w tym przypadku jest to obraz impresjonistyczny z wieloma odcieniami niebieskiego. Na przeciwko salonu stoi ława z prostymi metalowymi nogami oraz blatem z czarnego marmuru. Wokół ławy ustawiono dwa narożniki w kremowym kolorze o lekko złotej tonacji. Pikowane poduszki mają kolor kremowy. Ściany w białym kolorze ze sztukaterią charakterystyczną dla klasycznego stylu. Na podłodze widnieją płytki z geometrycznymi wzorami w kolorze niebieskim i beżowym. Ozdobą pomieszczenia są srebrne lichtarze. Zasłony w oknach mają kolor beżowo – złoty, obok nich wiszą gęste, białe firanki.

  2. W tym wariancie zastosowano szlachetne meble z litego drewna. Są to dębowe meble w ciemnym kolorze. W ten sposób wykonana jest zarówno ława, jak i niska komoda pod ścianą i stojąca obok niej witryna. W gablocie dumnie prezentują się okładki płyt winylowych. Obok niej stoi pokaźnych rozmiarów adapter. Na komodzie ustawiono nowoczesną rzeźbę oraz wazon z bukietem świeżych kwiatów. W tej aranżacji punktem centralnym jest olbrzymie akwarium na jednej ze ścian. Meble ustawiono tak, aby siedząc na kanapie można było obserwować pływające ryby. Nowoczesna, prosta kanapa w jasnoszarym kolorze stoi obok ławy z litego drewna. Ściana z akwarium na także ciemny, niemal czarny kolor. Pozostałe ściany mają szary kolor. Obok nowoczesnej i prostej w formie gabloty i adaptera wygospodarowano wolną przestrzeń, która została pomyślana tak, aby goście podczas przyjęć mogli na niej tańczyć. Przestrzeń od części wypoczynkowej oddziela niewielkich rozmiarów barek drewniany, także o nowoczesnym wzornictwie. Podłoga w tym salonie została wyłożona białymi płytkami na wysoki połysk. Biały kolor ma także podwieszany sufit z oświetleniem ledowym.