Projektowanie wnętrz – cennik profesjonalnej firmy wcale nie musi być wysoki

ceny projektowania wnętrz

Wszystkie akcje marketingowe przez lata wmawiały nam, swoim klientom, że za porządną jakość towarów należy słono płacić. To samo dotyczy usług – panuje krzywdzące przeświadczenie, że jeśli zależy nam na wykonaniu jakiejś usługi na wysokim i profesjonalnym poziomie, będzie nas to drogo kosztowało. Warto jednak choć na chwilę odrzucić te błędne przekonania i zastanowić się nad tym, jak wygląda rynek towarów i usług. W niektórych dziedzinach panuje bardzo duża konkurencja, co powoduje podtrzymywaniem stawek na racjonalnym poziomie tak, aby nie stracić klientów. Niektóre firmy zawyżają również ceny, aby wzbudzić u klientów przekonanie, że ich oferta jest luksusowa, co poprawia ich samopoczucie – wyższa cena nie musi więc oznaczać lepszej jakości, tylko po prostu większe koszty związane z marketingiem oraz kreowania wizerunku firmy jako luksusowej i niedostępnej dla części ludzi. Tak samo sprawa wygląda z pracowniami oferującymi projektowanie wnętrz. Cennik profesjonalnej firmy wcale nie musi być wysoki!

Dlaczego firmy projektowe zawyżają ceny?

Oprócz tego, co zostało powiedziane wcześniej na temat kosztów marketingowych oraz tych związanych z kreowaniem wizerunku firmy jako luksusowej, pozostaje jeszcze wiele powodów, dla których pracownie projektowe zawyżają swój cennik. Do jednych z najważniejszych należy to, że zakładają one błędne przekonanie klientów – według niektórych firm ludzie myślą, że jeśli towar lub usługa jest w stosunkowo niskich i konkurencyjnych cenach, to z pewnością będzie on słabej jakości. Dlatego wolą w swoim przekonaniu zapłacić więcej, żeby być zadowolonym i usatysfakcjonowanym efektem końcowym. W ten sposób klienci nieświadomie nakręcają spiralę błędnych przekonań i reakcji firm, które skutkują ciągłym podnoszeniem cen.

Kolejnym problemem, już nie tylko na poziomie jednostki, ale i całego społeczeństwa, jest rola, jaką odgrywają tak zwane luksusowe marki. Chcemy mieć produkty lub korzystać z usług najczęściej jedynie firm, które znamy, szeroko się reklamują i kreują swój wizerunek w taki sposób, że ze względu na wysoką cenę myślimy, że będą z pewnością wysokiej jakości. Mamy poczucie, że nie każdy może sobie na nie pozwolić, więc chcemy być w wąskim gronie wybrańców, których stać na określony towar czy usługę. To zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie i w naszym odczuciu nasz status społeczny. Uproszczając więc, płacimy duże i często nieadekwatne kwoty, z których część jest po prostu za dany produkt czy usługę, a pozostała część za określone samopoczucie, które one nam dają.

Projektowanie wnętrz – cennik to podstawa przy wyborze firmy

Zanim więc zdecydujemy się na jakąś firmę projektową, warto najpierw sprawdzić jej cennik i ofertę, a następnie porównać ją z innymi. Może się bowiem okazać, że jest on bardzo zawyżony, niewspółmiernie z zakresem oferty i jakością wykonanych projektów. Jeśli więc znajdziemy firmę, której ceny są zbliżone do pozostałych, a w dodatku będzie miała dobre opinie w internecie i zachwycą nas ich dotychczasowe oferty, wtedy możemy się na nią zdecydować, wiedząc, że bezsensownie nie przepłacamy, a końcowy efekt nam się spodoba.

Dowiedz się więcej o cenach projektowania wnętrz.