Jesienne dekoracje w ogrodzie i domu

Jesień jest pora roku, którą nie wszyscy lubią. Kojarzy nam się z niską temperaturą, deszczami, wiatrami. Większość osób walczy z tą depresyjna pogodą. Najlepszym sposobem jest zajęcie się odpowiednim udekorowaniem wnętrza.

Do domu wprowadzić możemy jesienną atmosferę, ale jednocześnie ciepły i przyjemny klimat. Jeszcze więcej radości da nam samodzielne ich przygotowanie. Rozpoznawalnym znakiem jesieni jest dynia. Idealnie sprawdzą się jako ozdoba w formie naturalnej, czyli całości, a także jako lampion, wazon na kwiaty, doniczka.

Dla efektywności można przetrzeć ją szmatką nasączoną oliwką. Na balkonie, czy tarasie nie zapominajmy o jesiennych, pięknie kwitnących kwiatach, np. wrzosach. Świetnie sprawdzą się tak że drewniane skrzynki z warzywami.

Stworzyć możemy również świetny bukiet, bez świeżych, pachnących kwiatów. Wystarczy użyć liście, które mają różne kolory i kształty. Atrakcyjności doda gałązka z jarzębiną. Ciekawą i modną ozdobą jest Girlanda z liści, która idealnie komponuje się na elementach drewnianych.