Nowoczesna łazienka w brązach

 

Styl nowoczesny kojarzy się przede wszystkim z bielą, szarościami i czernią, dziś proponujemy sposób na stworzenie nowoczesnej łazienki, której kolorem przewodnim będzie brąz.

Czerń i szarość zastąpiona przez brąz i beż

Kolory, które w tradycyjnej nowoczesnej łazience byłby czarne lub szare proponujemy zastąpić brązami i beżami. Zamiast czarnych płytek podłogowych sugerujemy ciemne płytki brązowe z wysokim połyskiem, zaś na ścianach zamiast sześciobocznych szarych płytek sugerujemy mozaikę wykonaną z małych nadal mających sześć boków płytek w różnych odcieniach brązu i beżu. Te płytki powinny być matowe.

Armatura i wyposażenie

Elementy wyposażenia takie jak wanny, muszle klozetowe czy umywalki powinny pozostać w tradycyjnym białym kolorze. Warto natomiast poeksperymentować z ich kształtami. Powinny one być geometrycznej, jednak nie muszą mieć tradycyjnej formy, ciekawe pomysły można znaleźć na stronie – mirad.pl/wyposazenie/hidra. Podobnie elementy armatury: bateria prysznicowa czy bateria do umywalki powinny mieć tradycyjny kolor, ale mogą przybrać oryginalne i unikatowe kształty. W przypadku prysznica sugerujemy wnętrze wyłożyć takimi samymi płytkami jak całą łazienkę, natomiast kabina powinna być zupełnie przeźroczysta, najlepiej z przesuwanymi ścianami. Nad umywalką powinno znaleźć się lustro, w kształcie, który będzie odpowiadał kształtem wyposażenia.

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe powinny zostać wykonane z ciemnego drewna lub powinny zostać pomalowane na ciemnobrązowy kolor. Warto rozważyć również umieszczenie w łazience mebli z jednolitym blatem łazienkowym, który miałby kolor beżowy lub nawet biały.

Oświetlenie

Ważnym elementem w przypadku tego typu łazienki będzie oświetlenie, powinna być ona oświetla światłem głównym zawieszonym nad sufitem, źródło światła powinno także znaleźć się obok lustra. Wpuszczane lampy mogą znaleźć się także obok wanny i pod prysznicem, a także na blacie łazienkowym. Wszystkie źródła światła powinny mieć nowoczesny design.